Sesja ślubna

Sesja ślubna w plenerze to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów. To z tego etapu zdjęciowego powstanie w końcu te kilka fotografii, które postawicie w ramce, wydrukujecie na fototapetę czy ustawicie na ekranie swojego komputera :) Warto więc wcześniej zastanowić się nad tym jak wyobrażacie sobie Wasze zdjęcia.

Na pewno w poszukiwaniu pomysłów przejrzeliście już cały internet. Wiecie co Wam się podoba najbardziej, co trochę mniej. Czasem macie dla mnie nawet kilka „ściągawek” – zdjęć które koniecznie chcecie powtórzyć na swojej sesji. Zawsze pytacie jednak czy sesję plenerową powinniśmy zorganizować w dniu ślubu, czy umówić się na nią innego dnia. I tutaj nie mam dla Was prostej odpowiedzi. A dlaczego? Postaram się to wyjaśnić w dalszej części wpisu :)

sesja ślubna

Sesja w dniu ślubu czy innego dnia?

Sesja plenerowa w dniu ślubu czy innego dnia? Każde rozwiązanie ma swoje zalety, ale, jak to zwykle bywa, nie ma róży bez kolców ;) Dlatego zawsze staram się wyjaśnić różnicę, aby podjęta decyzja była jak najbardziej korzystna dla Was.

Najważniejsze są emocje

Tak myślę ;) Nie ma sensu na siłę upozowywać Was na tle drzewa nr 1, jeziora nr 2 i kolejnej, bardzo ładnej swoją drogą, pergoli ;) To opowieść o Was. Waszych uczuciach, miłości, zaufaniu. Najłatwiej te emocje okazujecie w dniu ślubu. Wszechobecne endorfiny wyzwalają w Was mnóstwo pozytywnej energii, której mnie zawsze żal zmarnować. Tego wyjątkowego uczucia, radości i chwili podniecenia nie będzie już za tydzień, kiedy to po pracy, w pośpiechu, ubierzesz suknię ślubną czy garnitur. Z tego punktu widzenia najlepszy moment na wykonanie sesji ślubnej jest właśnie w dniu ślubu.

sesja w plenerze warszawa

Ponadto dochodzi kilka prozaicznych czynników, takich jak niższa cena usługi, brak konieczności przygotowania drugi raz makijażu, fryzury i oszczędność czasu (panowie już wiedzą o co chodzi ;) )
Biorąc pod uwagę powyższe, w dniu uroczystości jesteśmy w stanie wykonać krótką, ale świetną sesję zdjęciową. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie to znajdę najlepszy moment, zwykle już po pierwszym tańcu, w chwili zachodu słońca i wykonamy 15-20 minutową sesję składającą się z 20-30 klimatycznych i uczuciowych fotografii.

Co jednak gdy spadnie deszcz, ślub bierzecie w listopadzie albo wymarzony plener znajduje się 300km dalej? Wtedy bezkonkurencyjna okaże się sesja ślubna innego dnia.

sesja ślubna w plenerze warszawa

Sesja w plenerze innego dnia

Sesja plenerowa innego dnia ma prawie same zalety. Jesteśmy uniezależnieni od pogody. Umawiamy się na dość luźne terminy, które w zależności od pogody zmieniamy. Szczególne znaczenie ma to w chwili, gdy Wasz ślub przypada na miesiące z delikatnie gorszą aurą ;) Jak np. wrzesień – listopad, czy marzec-kwiecień. Warto wtedy mieć margines czasu i na wykonanie zdjęć wybrać pogodę w której będziecie się dobrze czuli. Przenikliwe zimno i padający deszcz, choć mogą na zdjęciach wyjść ciekawie, to mogą również odebrać Wam chęci do zabawy i sesja zdjęciowa okaże się przykrym obowiązkiem.

Sesja plenerowa innego dnia będzie też idealna dla osób, które wymarzyły sobie odległe miejsce. Londyn, Rzym, góry, a może morze? Od kiedy uziemili ostatniego Concorde’a na dalekie plenery musimy umawiać się w osobny dzień ;) Jest to świetna alternatywa dla miejskich parków, ogrodów czy lasów. Jedynym minusem jest wyższa cena usługi. Otrzymujecie jednak wyjątkową pamiątkę.

zdjęcia plenerowe w łazienkach warszawa

Sesja ślubna w innym dniu będzie też odpowiednia dla osób które dobrze czują się z obiektywem, lubią pozować i spodziewają się większej ilości zdjęć. Dysponując czasem wykonujemy ok. 80-100 fotografii. To sporo więcej niż jesteśmy w stanie uzyskać ze zdjęć pierwszego dnia.

Przewrotnie, zdjęcia innego dnia polecam też osobom które nie lubią pozować, a przed obiektywem czują się źle. Możliwość spaceru, dłuższej rozmowy pozwala parze na „rozkręcenie się” z czasem. Świetnie widać to porównując kadry z początku sesji ze zdjęciami z końca.

Zatem większa ilość zdjęć, czas na oswojenie się z aparatem oraz możliwość wyboru miejsca i aury to niewątpliwe zalety sesji ślubnej wykonywanej innego dnia.

No cóż. Wspominałem, że nie będzie łatwo wybrać :)

Do zobaczenia na sesji!

Jeśli zainteresował Cię temat sesji plenerowej przeczytaj więcej o nas na Fotograf Ślubny Warszawa

A jeżeli szukasz filmów ślubnych, zobacz na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora kamery i ile kosztuje film ślubny?